Září 2011

1.-18.9.2011: Dovolená

30. září 2011 v 17:00 | dadulka |  Vzpomínky, zážitky, názory
Milí čtenáři (zbyli-li nějakcí) se mohli oprávněně domnívat, že blog se nachází na smrtelné posteli. Za dlouhou absenci může dlouhá dovolená a velmi náročný návrat do práce. Situace se už poněkud ustálila, takže se zatím nemusíte obávat, že byste byli ochuzeni o pročítání mých výplodů.

První opravdová dovolená v mém životě začala vskutku originálně. 31.8. jsem po práci vyrazila s "trenérkou" (nějak se mi pro účely blogu už zažilo toto označení, ač mne nyní netrénuje - přece jen to zní lépe než "s přítelkyní" aneb češtinářský problém, jak odlišně pojmenovat blízké a vzdálené kamarády) jako každou středu do Vodsliv - já za Kinorem a trenérka za Siriusem. Zatímco Kinor byl v pohodě a jediné, na co jsem nadávala, byl přístup ke kování, Sirius rozhodně v pořádku nebyl, naopak to vypadalo na dobrý náběh na průser z minulého roku, kdy musel být převážen na kliniku s ucpaným jícnem. Z mé představy vychuntat si nadcházejících 12 pracovních dnů mimo kacelář večer v posteli s knížkou a skleničkou tudíž sešlo a místo toho jsme do deseti čekaly na veterináře. Domů jsem dorazila kolem půlnoci celkem dost použitá. Na druhou strarnu ovšem mohu říct, že takové zahájení dovolené mne opravdu nenapadlo.

Čtvrtek a pátek jsem příjemně strávila s koníky, knihami a zavzpomínáním na květnové "MID" - zašla jsem si do Mövenpicku na výborný oběd. Osso buco s šafránovým rizotem nemělo chybu stejně jako salátový a předkrmový bar (domů se dokutálel pěkný soudeček). V sobotu jsem se rozloučila s Clifem, kterého už jsem pár let na tak dlouhou dobu neopustila, zatímco kůň byl z představy, že ode mě bude mít na týden pokoj, samozřejmě nadšen. No a v neděli už to začalo - přípravy na velkou cestu do ciziny, pro kterou jsem se rozhodla založit samostatnou rubriku, nesoucí název "KRÉTA". Ano ano, i já jsem se rozodla podpořit řeckou ekonomiku, než oficiálně vyhlásí bankrot...