Říjen 2013

Na hnojárně

1. října 2013 v 21:35 | dadulka |  Zápisník věčné studentky
Dadulka se rozhodla vrhnout do dalšího studia. A protože titulů potřebných pro práci v kanceláři mám již dostatek, chci se konečně věnovat něčemu, co mne bude bavit. Aspoň doufám. Jestli ne, hodím na to bobek.

Jedná se samozřejmě o vzdělání v zemědělství. Žádné zvyšování kvalifikace, jak se pět vteřin domníval šéf. I tak se ale rozhodl mne podpořit alespoň co do možnosti plýtvat dovolenou na studim. A protože chci zemědělství v praxi, je jasné, že suchopárné teorie a masové vzdělávání úředníků, které nabízí vysoká škola v Suchdole, mne nemohlo zaujmout. Rozhodla jsem se pro střední zemědělskou a vyšší odbornou školu v Benešově, která patří mezi jednu z nejlepších v republice. A protože střední se dálkově studovat nedá, jdu na VOŠku.

V pátek jsme měli zápis. Studium nebude legrace. Povinná účast na přednáškách je min. 75%, což při deseti dnech výuky za semestr člověk překročí velmi snadno. Na duhou stranu, co si odnese ze školy, mu povětšinou bude stačit i ke zkoušce. A poznámky já umím psát výborně... tedy uměla jsem. Snad jsem to ještě nezapomněla.

V prvním semestru máme jazyk (samozřejmě jsem si dala angličtinu, abych se mohla flákat, protože kvůli jazyku ve škle nejsem), rostlinnou výrobu, živočišnou výrobu (už se těším), mechanizaci - no, jedním z důvodů studia je, že nutně potřebuji řidičák na traktor. Škola díky podpoře pana Babiše má techniky dostatek a dokonce otevřela i studijní obor "mechanizátor", který je panem Babišem štědře dotován. Potřebuje si přece vychovat schopné zaměstnance. Silně uvažuji, že mu napíšu, zdali mne nechá udělat si řidičák na traktor zdarma výměnou za hlas ve volbách. Třeba to vezme.

No a pak máme praxi. Na tu jsem hodně zvědavá. Dálkaři jsou strukturováni jako "nezemědělci", takže se s praxí prakticky nepočítá. Místo toho máme psát nějaké elaboráty. Což je mně, vzhledem k mnohaleté práci s koňmi a s aktuálně již druhým rokem statkaření v kravíně, opravdu na dvě věci. Pokusím se s přednášejícím domluvit, aby mi mou zkušenost uznal a od teoretických blábolů mne osvobodil. Tak uvidíme.

Začínám v pátek 11. 10. Přednášky máme od 8:00 do cca 17:15 s půlhodinou na oběd. Bude to fuška.